• Zdravotní PILATES

  Pilates

Trénink vede Ivana Veselá

 • Délka 60 min.
 • Vedené v čeština, moravština
 • Cena 130 Kč za osobu
 • Zaměřuje se na Core, Vnitřní svalstvo, Celé tělo

Co budeme dělat?

Zpevníme převážně hluboké svaly trupu. Nicméně Pilates cviky šikovně zpevňují celé tělo najednou a v tom je tato metoda unikátní. Na začátku lekce se vždy protáhneme, uvolníme velké klouby těla a páteř, aby se tělo připravilo a "ucvičilo" hlavní část, tedy tu posilovací. Vystřídáme různé obměny cviků s pomůckami, i bez apod. Zdravotní PILATES cvičím s důrazem na ideální nastavení trupu a končetin tak, aby byly jednotlivé cviky prováděny šetrně vůči kloubům a nepřetěžovaly záda. Metoda Pilates je určena pro ty z vás, které trápí svalové dysbalance (tedy zkrácené a ochablé svalstvo), ale jinak neřešíte žádné zdravotní problémy. Nevhodnou se naopak stává pokud máte akutní či vleklé bolesti zad a kloubů a jiná zdravotní omezení neznámé příčiny. TUTO ONLINE LEKCI DOPORUČUJI PRO MÍRNĚ POKROČILÉ A POKROČILÉ, nikoliv úplným začátečníkům (tedy těm, co nikdy metodu Pilates necvičili a neznají jeho principy.) Vzhledem k tomu, že nemám při předcvičování online osobní dohled nad vašim provedením jednotlivých cviků, berte v potaz, že formou online cvičíte na vlastní zodpovědnost.


Co si nachystat?

 • podložka
 • 2ks ručníků (různě vrstvíme pod hlavu, kostrč apod.)
 • overball (min. 1ks, nahradí jej srolovaný ručník)
 • posilovací guma (nebo šála, obinadlo, pásek od županu apod.)
 • jógablok (nebo tlustá kniha)

Ivana Veselá

Jmenuji se Ivana Veselá a jsem šťastnou majitelkou uzdravených a opět funkčních zad. Znovu si užívám života a pohybu bez bolestí. Předcvičuji Zdravotně-kompenzační tělocvik "FITzáda" a Zdravotní Pilates, v posledním roce převážně online (vedu pravidelně až 8 lekcí týdně - živá vysílání "streamy"). Cvičení "FITzáda" a Pilates jsou jedním ze smysluplných a funkčních cvičení, která spadají mezi fitness formy Body&Mind. Tím, že mi vyváženě protáhlo a zpevnilo svaly celého těla, mě zbavilo i dlouholetých bolestí zad. ZTV "FITzáda" je soubor cviků vycházející z přístupů předních českých fyzioterapeutů (např. P. Koláře, V. Vojty, L. Mojžíšové aj.), dále z principů Therapy-Balantes (cviky s posilovací gumou), Pilates a částěčně i jógy. Cvičí se převážně s vlastním tělem, ale i s použitím pomůcek jako je overball, posilovací guma, masážní ježek nebo tenisák, válec apod.

Dostupné termíny

  Jak se zúčastním

  Google meet

  Tvůj trenér si pro tento online trénink vybral aplikaci Google meet.

  Vyzkoušej si to
  Jak obdržím pozvánku?
  Před zahájením tréninku obdržíš od trenéra odkaz s pozvánkou na email, který si uvedl při rezervaci termínu.
  Jak se připojím?
  Poté, co obdržíš email s pozvánkou, stačí ať klikneš na daný odkaz a automaticky se ti otevře nové okno v prohlížeči, kde budeš jednoduše následovat instrukce.
  Jak se přihlásit?

  Vyber si z dostupných termínů


  Požádat o nový termín
  • Jazyk